Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Obchody Dnia Strażaka w gminie Kluczbork 2016 - przemarsz ulicami Kluczborka

 
W słoneczne popołudnie 7 maja ulicami Kluczborka z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej do Kościóła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa przeszła parada strażacka. Przemarsz jednostek strażackich wzbudził spore zainteresowanie wśród mieszkańców, którzy z ciekawością przypatrywali się paradzie. Pochód otwierały mażoretki, za którymi maszerowała orkiestra dęta, Poczty Sztandarowe oraz strażacy w galowych mundurach. Przemarsz zamykały wozy z jednostek strażackich z gminy Kluczbork. Parada zakończyła się pod Kościółem pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie o godzinie 18:30 rozpoczęła się msza w intencji strażaków. Jednostki biorące udział w przemarszu: - JRG Kluczbork - OSP Bąków - OSP Biadacz - OSP Bażany - OSP Borkowice - OSP Kuniów - OSP Bogacica - OSP Kujakowice Górne - OSP Kujakowice Dolne

 


sony25
 
Data pliku video: 2016-05-08, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kluczborski - powiat w północnej części  województwa opolskiego z siedzibą w Kluczborku. W skład powiatu wchodzą gminy: Byczyna, Kluczbork, Lasowice Wielkie i Wołczyn zajmując powierzcnię 851,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty (Lasy Stobrawsko – Turawskie, rezerwat krajobrazowy leśno – stawowy „Smolnik” w Szumiradzie, rezerwaty przyrody w Komorznie, Krzywiczynach, Bażanach oraz Stobrawski Park Krajobrazowy), aleje i pomniki przyrody oraz szlaki turystyczne (szlak kościołów drewnianych, szlak rekreacyjny, Spacer po Kluczborku, szlak rowerowy „Gościnne zagrody”, szlak rowerowy „Szlakiem dawnego rzemiosła i pomników przyrody”). Do zabytków zalicza się: zespół dworski z XIX wieku w Biskupicach, park pałacowy z aleją dojazdową w Ciecierzynie i Kochłowicach, zespół pałacowy z XVIII – XIX wieku w miejscowościach Kostów, Maciejów, Proślice i Tuły; zespoły pałacowe z XIX wieku w miejscowościach – Roszkowice, Bąków, Smardy Dolne, kuźnia w miejscowości Byczyna, liczne spichlerze z XIX i początku XX wieku, mury obronne z przełomu XV/XVI wieku oraz ratusz z XVIII i XIX wieku w Kluczborku czy drewniane kościoły z XVI wieku w Brzezinkach oraz Lasowicach Wielkich.    

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle – głównie maszynowym, budowlanym, dziewiarskim i spożywczym.

  Przez powiat przebiegają: trzy drogi krajowe nr:  11, 42 i 45 oraz trzy linie kolejowe nr: 143, 272 oraz 293.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola