Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Odcinek Ostrów Wkp - Kluczbork w EN57 [brak ostatnich 4km]

 
Film przedstawia jazdę pociągiem REGIO po odcinku Ostrów Wkp - Kluczbork. Można tukej zauważyć stan rewitalizacji linii kolejowej 272. W porównaniu do roku ubiegłego poprawiło się dużo. Widać dużo nowego toru, nowej podsypki i oczywiście różowo-żółtych przystanków. Piękna linia biegnie od Poznania aż do Kluczborka. Zarejestrowałem odcinek Ostrów Wlkp - Kluczbork*. Sfilmowane jest prawie całość odcinka Ostrów - Kluczbork ( niestety bez ostatnich 4km, bo padła bateria w urządzeniu nagrywającym). Tym razem nie szyba brudna, nie słońce, lecz ładunków w akumulatorku zabrakło. W stronę przeciwną było filmowane w ubiegłym roku. Na odcinek Poznań Główny - Ostrów Wkp przyjdzie jeszcze czas, mam nadzieję w tym sezonie. 0:00:00 - Ostrów Wielkopolski 0:04:32 - Janków Przygodzki 0:08:38 - Przygodzice 0:13:50 - Antonin 0:16:47 - Niedźwiedź Wielkopolski 0:23:56 - Ostrzeszów 0:32:53 - Domanin 0:38:25 - Kępno 0:42:58 - Słupia 0:47:22 - Łęka Opatowska 0:54:52 - Kostów 1:02:22 - Byczyna Kluczborska 1:07:25 - Biskupice k. Kluczborka 1:12:42 - Krzywizna Dokończenie trasy od przystanku KRzywizna do Kluczborka do obejrzenia tutaj: youtube.com/watch?v=mDPLinHdHWI Ten film powstał przy użyciu Edytora wideo YouTube (youtube.com/editor).

 


Kubek Elektrowoz
 
Data pliku video: 2015-05-25, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kluczborski - powiat w północnej części  województwa opolskiego z siedzibą w Kluczborku. W skład powiatu wchodzą gminy: Byczyna, Kluczbork, Lasowice Wielkie i Wołczyn zajmując powierzcnię 851,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty (Lasy Stobrawsko – Turawskie, rezerwat krajobrazowy leśno – stawowy „Smolnik” w Szumiradzie, rezerwaty przyrody w Komorznie, Krzywiczynach, Bażanach oraz Stobrawski Park Krajobrazowy), aleje i pomniki przyrody oraz szlaki turystyczne (szlak kościołów drewnianych, szlak rekreacyjny, Spacer po Kluczborku, szlak rowerowy „Gościnne zagrody”, szlak rowerowy „Szlakiem dawnego rzemiosła i pomników przyrody”). Do zabytków zalicza się: zespół dworski z XIX wieku w Biskupicach, park pałacowy z aleją dojazdową w Ciecierzynie i Kochłowicach, zespół pałacowy z XVIII – XIX wieku w miejscowościach Kostów, Maciejów, Proślice i Tuły; zespoły pałacowe z XIX wieku w miejscowościach – Roszkowice, Bąków, Smardy Dolne, kuźnia w miejscowości Byczyna, liczne spichlerze z XIX i początku XX wieku, mury obronne z przełomu XV/XVI wieku oraz ratusz z XVIII i XIX wieku w Kluczborku czy drewniane kościoły z XVI wieku w Brzezinkach oraz Lasowicach Wielkich.    

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle – głównie maszynowym, budowlanym, dziewiarskim i spożywczym.

  Przez powiat przebiegają: trzy drogi krajowe nr:  11, 42 i 45 oraz trzy linie kolejowe nr: 143, 272 oraz 293.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola