Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Specjalny doradca pomoże przedsiębiorcom z Kluczborka

Data publikacji: 2018-02-09, Data modyfikacji: 2018-02-09
A A AWydrukDrukuj  
 
Specjalny doradca pomoże przedsiębiorcom z Kluczborka

Na przedsiębiorców z Kluczborka i okolic czeka już doradca płatników składek.

Z bezpłatnych usług doradcy możesz skorzystać w kluczborskim inspektoracie ZUS. Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub prowadzisz małą firmę rodzinną, a masz wątpliwości jak płacić składki do ZUS w nowym roku lub chciałbyś wiedzieć czy nie masz zaległości, to doradca płatnika rozwieje twoje wątpliwości.


Od 1 lutego 2018 r. w województwie opolskim działa 15 doradców płatnika. Takim specjalnym konsultantem dysponuje również kluczborska placówka ZUS. Nowa usługa to efekt gruntownych zmian w opłacaniu składek. W styczniu, przedsiębiorcy po raz pierwszy dokonywali wpłat na indywidualny numer rachunku składkowego. Poza uproszczeniem sposobu wpłaty, zmianie uległ sposób ich księgowania w ZUS. U części przedsiębiorców mogło to spowodować niedopłatę, bo w przypadku zaległości na koncie płatnika, styczniowe wpłaty pokryły najpierw zadłużenie, a w następnej kolejności bieżące zobowiązania. Doradca płatnika odpowie na wszystkie pytania z zakresu ubezpieczeń i składek. Na przykład wyjaśni dokładnie z czego wynika niedopłata i jak ją usunąć. Z usług doradcy każdy płatnik może skorzystać całkowicie za darmo.


- Doradcami płatnika zostali najbardziej doświadczeni pracownicy, którzy są po specjalnych szkoleniach i testach. Te osoby mają nie tylko przekazywać wiedzę ale być dla właścicieli firm przewodnikiem w dziedzinie e-składki i w ogóle rozliczeń z ZUS – mówi Sebastian Szczurek, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS na Opolszczyźnie. – Przez to zaś gwarantujemy, że każdy z naszych płatników nie tylko otrzyma fachową odpowiedź na pytania, ale też pomoc w wypełnieniu dokumentów czy założeniu indywidualnego konta na portalu PUE ZUS – podkreśla rzecznik.


Doradcę płatnika znajdziesz na sali obsługi klientów w każdej placówce Zakładu w województwie opolskim. Na ekranie biletomatu wybierz „Składki/Ubezpieczenia”, a następnie „Doradca płatnika”. Jeśli masz już konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, wizytę u doradcy możesz zarezerwować przez Internet. Nie musisz wtedy czekać w sali obsługi na swoją kolejność.


• Wejdź na stronę www.zus.pl i zaloguj się na PUE.
• W panelu głównym PUE, po lewej stronie ekranu, wybierz opcję „Rezerwacja wizyt”.
• Wybierz placówkę ZUS, w której chcesz zarezerwować wizytę.
• Kliknij „Wybierz grupę spraw”, potem „Składki/Ubezpieczenia”, później „Doradca płatnika” i następnie „Dalej”.
• Wybierz dzień i godzinę wizyty u doradcy.

Rzecznik Regionalny ZUS województwa opolskiego, Źródło artykułu: ZUS
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kluczborski - powiat w północnej części  województwa opolskiego z siedzibą w Kluczborku. W skład powiatu wchodzą gminy: Byczyna, Kluczbork, Lasowice Wielkie i Wołczyn zajmując powierzcnię 851,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty (Lasy Stobrawsko – Turawskie, rezerwat krajobrazowy leśno – stawowy „Smolnik” w Szumiradzie, rezerwaty przyrody w Komorznie, Krzywiczynach, Bażanach oraz Stobrawski Park Krajobrazowy), aleje i pomniki przyrody oraz szlaki turystyczne (szlak kościołów drewnianych, szlak rekreacyjny, Spacer po Kluczborku, szlak rowerowy „Gościnne zagrody”, szlak rowerowy „Szlakiem dawnego rzemiosła i pomników przyrody”). Do zabytków zalicza się: zespół dworski z XIX wieku w Biskupicach, park pałacowy z aleją dojazdową w Ciecierzynie i Kochłowicach, zespół pałacowy z XVIII – XIX wieku w miejscowościach Kostów, Maciejów, Proślice i Tuły; zespoły pałacowe z XIX wieku w miejscowościach – Roszkowice, Bąków, Smardy Dolne, kuźnia w miejscowości Byczyna, liczne spichlerze z XIX i początku XX wieku, mury obronne z przełomu XV/XVI wieku oraz ratusz z XVIII i XIX wieku w Kluczborku czy drewniane kościoły z XVI wieku w Brzezinkach oraz Lasowicach Wielkich.    

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle – głównie maszynowym, budowlanym, dziewiarskim i spożywczym.

  Przez powiat przebiegają: trzy drogi krajowe nr:  11, 42 i 45 oraz trzy linie kolejowe nr: 143, 272 oraz 293.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola