Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Stopa bezrobocia w powiecie kluczborskim pomiędzy grudniem 2016 r. a czerwcem 2017 r.

Data publikacji: 2017-08-19, Data modyfikacji: 2017-08-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Stopa bezrobocia w powiecie kluczborskim pomiędzy grudniem 2016 r. a czerwcem 2017 r.

Według statystyk Głównego Urzędu Statystycznego, pomiędzy grudniem 2016 r. a czerwcem 2017 r., stopa bezrobocia w powiecie kluczborskim spadła o 1,3 pkt. procentowy (z 9,6 do 8,3 pkt. procentowego). 

W tym powiecie, na koniec czerwca 2017 r. było zarejestrowanych w powiatowym urzędzie pracy 1,8 tys. bezrobotnych co odpowiadało stopie bezrobocia wynoszącej 8,3 pkt. procentowego. 

Ten pozytywny trend jest zbieżny z danymi odzwierciedlającymi stan bezrobocia w Polsce. W kraju, stopa bezrobocia w analizowanym okresie  spadła o 1,2 pkt. procentowego (z 8,3 do 7,1 pkt. procentowego).

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: GUS
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kluczborski - powiat w północnej części  województwa opolskiego z siedzibą w Kluczborku. W skład powiatu wchodzą gminy: Byczyna, Kluczbork, Lasowice Wielkie i Wołczyn zajmując powierzcnię 851,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty (Lasy Stobrawsko – Turawskie, rezerwat krajobrazowy leśno – stawowy „Smolnik” w Szumiradzie, rezerwaty przyrody w Komorznie, Krzywiczynach, Bażanach oraz Stobrawski Park Krajobrazowy), aleje i pomniki przyrody oraz szlaki turystyczne (szlak kościołów drewnianych, szlak rekreacyjny, Spacer po Kluczborku, szlak rowerowy „Gościnne zagrody”, szlak rowerowy „Szlakiem dawnego rzemiosła i pomników przyrody”). Do zabytków zalicza się: zespół dworski z XIX wieku w Biskupicach, park pałacowy z aleją dojazdową w Ciecierzynie i Kochłowicach, zespół pałacowy z XVIII – XIX wieku w miejscowościach Kostów, Maciejów, Proślice i Tuły; zespoły pałacowe z XIX wieku w miejscowościach – Roszkowice, Bąków, Smardy Dolne, kuźnia w miejscowości Byczyna, liczne spichlerze z XIX i początku XX wieku, mury obronne z przełomu XV/XVI wieku oraz ratusz z XVIII i XIX wieku w Kluczborku czy drewniane kościoły z XVI wieku w Brzezinkach oraz Lasowicach Wielkich.    

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle – głównie maszynowym, budowlanym, dziewiarskim i spożywczym.

  Przez powiat przebiegają: trzy drogi krajowe nr:  11, 42 i 45 oraz trzy linie kolejowe nr: 143, 272 oraz 293.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola