Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wołczyn / Koncert Jubileuszowy z okazji 30 -lecia istnienia Zespołu "Wrzos"

Data publikacji: 2017-11-20, Data modyfikacji: 2017-11-20
A A AWydrukDrukuj  
 
Wołczyn / Koncert Jubileuszowy z okazji 30 -lecia istnienia Zespołu

Za nami Jubileusz 30 - lecia istnienia Zespołu "Wrzos", który odbył się 28 października 2017 r. w Wołczyńskim Ośrodku Kultury.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło miedzy innymi Piotra Pośpiecha - Starosty Kluczborskiego, Jana Leszka Wiącka - Burmistrza Wołczyna, Bogusława Adaszyńskiego - Zastępcy Burmistrza, Rafała Neugebauera - Dyrektora  Wołczyńskiego Ośrodka Kultury, Ireny Kowalczyk - Prezesa Rejonowego Zarządu Emerytów i Inwalidów, Józefa Szeląga - Prezesa Koła Emerytów i Inwalidów w Kluczborku, Ireny Kuśmierz - Prezesa Koła Emerytów i Inwalidów w Wołczynie, Ryszarda Błaszkowa - Dyrektora Lesaffre, Grażyny Franciszyn - przedstawiciela Banku Spółdzielczego, Brata Czesława Wrony, członków Zespołu, którzy przeszkli na "wrzosową emeryturę" oraz rodzin i bliski przyjaciół wspierających Jubilatów.

Piękne listy gratulacyjne przysłali Andrzej Buła - Marszałek Województwa Opolskiego oraz Waldemar Antkowiak - Przewodniczący Rady Miejskiej w Wołczynie. 

 

Więcej szczegółowych informacji znajdziecie Państwo pod poniższym linkiem:

http://wolczyn.pl/index.php/pl/strona-glowna/761-wkrotce-jubileusz

Urząd Miejski w Wołczynie, Źródło artykułu: http://wolczyn.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kluczborski - powiat w północnej części  województwa opolskiego z siedzibą w Kluczborku. W skład powiatu wchodzą gminy: Byczyna, Kluczbork, Lasowice Wielkie i Wołczyn zajmując powierzcnię 851,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty (Lasy Stobrawsko – Turawskie, rezerwat krajobrazowy leśno – stawowy „Smolnik” w Szumiradzie, rezerwaty przyrody w Komorznie, Krzywiczynach, Bażanach oraz Stobrawski Park Krajobrazowy), aleje i pomniki przyrody oraz szlaki turystyczne (szlak kościołów drewnianych, szlak rekreacyjny, Spacer po Kluczborku, szlak rowerowy „Gościnne zagrody”, szlak rowerowy „Szlakiem dawnego rzemiosła i pomników przyrody”). Do zabytków zalicza się: zespół dworski z XIX wieku w Biskupicach, park pałacowy z aleją dojazdową w Ciecierzynie i Kochłowicach, zespół pałacowy z XVIII – XIX wieku w miejscowościach Kostów, Maciejów, Proślice i Tuły; zespoły pałacowe z XIX wieku w miejscowościach – Roszkowice, Bąków, Smardy Dolne, kuźnia w miejscowości Byczyna, liczne spichlerze z XIX i początku XX wieku, mury obronne z przełomu XV/XVI wieku oraz ratusz z XVIII i XIX wieku w Kluczborku czy drewniane kościoły z XVI wieku w Brzezinkach oraz Lasowicach Wielkich.    

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle – głównie maszynowym, budowlanym, dziewiarskim i spożywczym.

  Przez powiat przebiegają: trzy drogi krajowe nr:  11, 42 i 45 oraz trzy linie kolejowe nr: 143, 272 oraz 293.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola