Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

ZUS dla firm - "Tydzień Przedsiębiorcy"

Data publikacji: 2017-09-07, Data modyfikacji: 2017-09-08
A A AWydrukDrukuj  
 
ZUS dla firm -

Jak poradzić sobie z długiem w ZUS, rewolucyjne zmiany w opłacaniu składek czyli e-Składka oraz elektroniczne zwolnienia lekarskie. To zagadnienia, które podczas „Tygodnia Przedsiębiorcy” objaśnią pracownicy inspektoratu ZUS w Kluczborku. Wydarzenie 14 września, ale na bezpłatne seminaria i szkolenia można zapisywać się już teraz.

Opolski ZUS organizuje "Tydzień Przedsiębiorcy" między 11 a 15 września. Swoje projekty przygotował również kluczborski inspektorat. Na firmy i przedsiębiorców z regionu czeka bogata oferta bezpłatnych szkoleń i seminariów. Już teraz warto zapoznać się propozycjami, wybrać optymalne szkolenie i się zapisać.

- W ramach szkolenia "e-Składka" - nowy wymiar rozliczeń, wyjaśnimy co zmieni się w opłacaniu składek już od początku nowego roku. Zmiany będą zasadnicze, bo każdy płatnik będzie mieć od nowego roku indywidualny numer rachunku składkowego. Pokażemy jak to wpłynie na comiesięczne rozliczenia z Zakładem – poleca  Jadwiga Kostorz, kierownik inspektoratu w Kluczborku.

- W ramach szkolenia "ABC przedsiębiorcy" ZUS wskaże, jak radzić sobie z zadłużeniem  oraz jak bezpiecznie upoważnić osobę spoza firmy (np. z biura rachunkowego) do kontaktu z ZUS w imieniu przedsiębiorcy. Będzie można dowiedzieć się też, o co chodzi  w najpopularniejszych oszustwach ubezpieczeniowych: fikcyjnych umowach o pracę, pozornym przenoszeniu firmy za granicę, zaniżaniu składki wypadkowej czy źle rozumianym outsourcingu pracowniczym.


- Od lipca przyszłego roku elektroniczne zwolnienia lekarskie staną się obowiązkowe. Po to przygotowaliśmy szkolenie z zakresu obsługi e-ZLA w firmie. Mamy też coś dla pracodawców, którzy sami wypłacają zasiłki chorobowe i macierzyńskie. Objaśnimy, jak ustalać prawo do zasiłków i ich wysokość oraz jak je rozliczać w dokumentach dla Zakładu – zachęca Jadwiga Kostorz.


Otwarte szkolenia odbędą się w Kluczborskim Inkubatorze Przedsiębiorczości przy ul. Sienkiewicza 22. Szczegółowy harmonogram szkoleń "Tygodnia Przedsiębiorcy" znajduje się na stronie www.zus.pl, w zakładce "Tydzień Przedsiębiorcy" Seminaria/Harmonogramy. Zapisy na szkolenia i seminaria pod nr tel.: 77 407 00 01

Sebastian Szczurek, Źródło artykułu: Regionalny rzecznik prasowy ZUS
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kluczborski - powiat w północnej części  województwa opolskiego z siedzibą w Kluczborku. W skład powiatu wchodzą gminy: Byczyna, Kluczbork, Lasowice Wielkie i Wołczyn zajmując powierzcnię 851,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty (Lasy Stobrawsko – Turawskie, rezerwat krajobrazowy leśno – stawowy „Smolnik” w Szumiradzie, rezerwaty przyrody w Komorznie, Krzywiczynach, Bażanach oraz Stobrawski Park Krajobrazowy), aleje i pomniki przyrody oraz szlaki turystyczne (szlak kościołów drewnianych, szlak rekreacyjny, Spacer po Kluczborku, szlak rowerowy „Gościnne zagrody”, szlak rowerowy „Szlakiem dawnego rzemiosła i pomników przyrody”). Do zabytków zalicza się: zespół dworski z XIX wieku w Biskupicach, park pałacowy z aleją dojazdową w Ciecierzynie i Kochłowicach, zespół pałacowy z XVIII – XIX wieku w miejscowościach Kostów, Maciejów, Proślice i Tuły; zespoły pałacowe z XIX wieku w miejscowościach – Roszkowice, Bąków, Smardy Dolne, kuźnia w miejscowości Byczyna, liczne spichlerze z XIX i początku XX wieku, mury obronne z przełomu XV/XVI wieku oraz ratusz z XVIII i XIX wieku w Kluczborku czy drewniane kościoły z XVI wieku w Brzezinkach oraz Lasowicach Wielkich.    

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle – głównie maszynowym, budowlanym, dziewiarskim i spożywczym.

  Przez powiat przebiegają: trzy drogi krajowe nr:  11, 42 i 45 oraz trzy linie kolejowe nr: 143, 272 oraz 293.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola