Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Odcinek Kluczbork - Namysłów [i kawałek dalej]

 
Wreszcie udało mi się sfilmować wyjazd z Kluczborka w stronę Wrocławia , z lewej strony, po stronie drugiego toru, wreszcie nie pod słońce! które oślepiało i nic nie było widać, i szyby wreszcie czystsze, albo z braku podświetlenia słońcem się takie wydawały :) Chodziło mi najbardziej o odcinek Kluczbork - Smardy - Wołczyn, bo to zawsze było "skopane". Nagranie sięga tylko do Namysłowa i kawałek dalej ponieważ padła bateria w urządzeniu nagrywającym. Docelowo chciałem zrobić do Oleśnicy. Linia była wieloktronie nagrywana, niemniej jednak uwielbiam tę linię, i uważam, że tutaj "linia Kluczbork - Oleśnica majową porą, w pełni wiosny" ma swoje uzasadnienie. Było już w lutym, z końcem kwietnia, to teraz z końcem maja. 0:00:00 - Kluczbork 0:02:40 - wiadukt nad rozebraną łącznicą towarową Kluczborka 0:05:55 - Smardy 0:12:22 - 0:13:10 - ten teren do niedawna jeszcze zalesion był 0:14:20 - Wołczyn 0:20:45 - Wierzbica Górna 0:29:10 - Domaszowice 0:39:42 - Gręboszów 0:46:25 - Namysłów Ten film powstał przy użyciu Edytora wideo YouTube (youtube.com/editor).

 


Kubek Elektrowoz
 
Data pliku video: 2015-05-24, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kluczborski - powiat w północnej części  województwa opolskiego z siedzibą w Kluczborku. W skład powiatu wchodzą gminy: Byczyna, Kluczbork, Lasowice Wielkie i Wołczyn zajmując powierzcnię 851,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty (Lasy Stobrawsko – Turawskie, rezerwat krajobrazowy leśno – stawowy „Smolnik” w Szumiradzie, rezerwaty przyrody w Komorznie, Krzywiczynach, Bażanach oraz Stobrawski Park Krajobrazowy), aleje i pomniki przyrody oraz szlaki turystyczne (szlak kościołów drewnianych, szlak rekreacyjny, Spacer po Kluczborku, szlak rowerowy „Gościnne zagrody”, szlak rowerowy „Szlakiem dawnego rzemiosła i pomników przyrody”). Do zabytków zalicza się: zespół dworski z XIX wieku w Biskupicach, park pałacowy z aleją dojazdową w Ciecierzynie i Kochłowicach, zespół pałacowy z XVIII – XIX wieku w miejscowościach Kostów, Maciejów, Proślice i Tuły; zespoły pałacowe z XIX wieku w miejscowościach – Roszkowice, Bąków, Smardy Dolne, kuźnia w miejscowości Byczyna, liczne spichlerze z XIX i początku XX wieku, mury obronne z przełomu XV/XVI wieku oraz ratusz z XVIII i XIX wieku w Kluczborku czy drewniane kościoły z XVI wieku w Brzezinkach oraz Lasowicach Wielkich.    

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle – głównie maszynowym, budowlanym, dziewiarskim i spożywczym.

  Przez powiat przebiegają: trzy drogi krajowe nr:  11, 42 i 45 oraz trzy linie kolejowe nr: 143, 272 oraz 293.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola